Croatia as never seen before O firmie

Menu

Przydatne linki

Chorwacja - Panorama - Bol - plaża Zlatni Rat / Złoty przylądek

Następna panorama w letnisku:

Informacje o letnisku

Bol to znany ośrodek ruchu turystycznego na południowym wybrzeżu wyspy Brač. Słynie z piaszczystej plaży Złoty przylądek (Zlatni rat) i z wielu zabytków historycznych.

Nadmorski wypoczynek w letnisku Bol

Zlatni rat (Złoty Przylądek) jest uznawany za najpiękniejszą plażę Dalmacji. Jej prawie półkilometrowy biały grot skierowany jest na południe. Jak mówi legenda – kto znajdzie na Złotym Przylądku czerwoną muszlę, którą tubylcy nazywają garszski kamień, ten będzie miał szczęście.

Nad osadą wznosi się stromy grzebień górski, w którym wzgórza Bukanj i Utinja utworzyły amfiteatr skalny zwany Korona Bolska. Nad okolicą góruje najwyższy szczyt wysp Adriatyku – Góra Św. Wita (Vidova gora, 780 m. n.p.m.).

Zabytki w letnisku

Nazwa osady pochodzi od łacińskiego słowa vallum, co oznacza palisadową konstrukcję obronną umacnianą gliną. W położonym na wybrzeżu letniska Bol renesansowo-barokowym pałacu znajduje się bogata galeria obrazów i rzeźb artystów chorwackich, nazwana imieniem znanego rzeźbiarza dalmackiego – Branka (Branislava) Deškoviće. Zawiera dzieła artystów wywodzących się w głównej mierze z Dalmacji, których twórczość jest nierozerwalnie połączona z tutejszą kulturą śródziemnomorską.

Propozycje wycieczek

Pobyt mogą sobie Państwo urozmaicić wycieczką np. do Jaskini Smoka (Drakonjina lub Zmajeva spilja), do osady Blaca, na znaną plażę Zlatni rat lub do miejscowości turystycznych Supetar, Pučišća, Sumartin czy Postira.

Zakwaterowanie

slevy FIRST
MINUTE

Rezerwując pobyt w Chorwacji na sezon 2023 otrzymają Państwo zniżki od 3 % do 5 % z ceny całkowitej (zniżka obowiązuje do 31.10.2022).

Zniżki dla grup » więcej

Przy rezerwacji złożonej przez jedną osobę:

 • grupa 8 – 11 osób: zniżka 90,- zł
 • grupa 12 – 15 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 16 – 20 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 21 – 25 osób: zniżka 360,- zł
 • grupa 26 – 30 osób: zniżka 540,- zł
 • ponad 30 osób: zniżki zostaną ustalone indywidualnie

Dotyczy rezerwacji opłaconych na podstawie jednej faktury i przy wystawieniu jednego vouchera.

Follow us on YouTube

Dlaczego warto z nami podróżować?

 • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
 • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
 • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
 • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
 • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google

Szanowni Państwo,

dziękujemy za sezon 2022!

To był bardzo wymagający sezon dla naszego teamu, zwróciliście się do nas w jeszcze większej liczbie niż w okresie "przedkowidowym".

W ramach podziękowania dla naszego teamu wybraliśmy się na zasłużony "Team Building" do Chorwacji w dniach 26.9. do 6.10. 2022 r.

Jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów +420 775 999 955 i +420 542 215 267 lub przez e-mail. adria@adriadatabanka.com< /a >.

Dziękujemy wraz z naszym zespołem i czekamy na kolejne spotkanie w nowym sezonie!

Adria Databanka