Croatia as never seen before O firmie

Menu

Przydatne linki

Wyspa Pag - Północna Dalmacja

Podstawowe informacje

Pag to wysunięta najbardziej na południe wyspa Archipelagu Kwarnerskiego, która znajduje się na pograniczu między regionem Kvarner i wyspami Północno dalmackimi.

Przyroda na wyspie Pag

Większa część wyspy jest skalista i nieporośnięta roślinnością. Na wyspie nie ma wód powierzchniowych, jedynie kilka źródeł a na południu wyspy dwa jeziora krasowe. Na wyspie znajdują się spokojna zatoki i zalewy w okolicy miast Pag i Novalja oraz w pobliżu mniejszych osad Šimuni, Mandre i Straško na południowozachodnim wybrzeżu.

Najwyższym szczytem wyspy Pag jest góra Św. Wita (Sveti Vid - 348 m n. m.). Największą zatoką jest prawie zamknięta Paszska zatoka (Paški zaljev).

Specjały wyspy Pag

Domowej roboty białe wino žutica i Paški ser owczy to najsłynniejsze specjały wyspy Pag. Z wysokiej jakości słynie również tutejsza baranina, zwłaszcza zaś jagnięcina.

Już od czasów starożytnych z wyspy Pag eksportuje się sól. Niegdyś zyskiwało się ją z rozległych solanek - płytkich peryferyjnych jezior (Paške solane). Dziś sól uzyskuje się poprzez sztuczne ogrzewanie i odparowywanie wody morskiej.

Wyspa Pag słynie z niektórych etnograficznych ciekawostek. Należą do nich przede wszystkim ludowe tańce i pieśni, piękne ludowe stroje (damskie stroje z godnymi uwagi nakrycia głowy) a szczególnie tradycyjne wyroby koronkowe (Paška čipka).

Wypoczynek na Pagu

Wyspa Pag obfituje w liczne przepiękne kąpieliska. W rozległej zatoce Paszskiej znajduje się 26 małych i większych plaż przeważnie z gładkiego żwirku lub grubszego piasku. Popularne są plaże piaseczne i żwirowe w pobliżu letniska Novalja.

Wyspa Pag bywa celem turystów, którzy preferują tańsze letniska oraz spokój i czyste morze niż intensywne życie nocne. Wyjątkiem jest plaża Zrće, która jest popularnym centrum rozrywki. Rozrywkę oferuje również administracyjne centrum wyspy – miasto Pag oraz Novalja.

Połączenie z wyspą zapewnia prom z Prizny na stałym lądzie do Žigljenu na północnowschodnim wybrzeżu wyspy. Na południowym wschodzie wyspa jest również połączona mostem ze stałym lądem.

Zakwaterowanie

slevy LAST
MINUTE

Rezerwując pobyt w Chorwacji na sezon 2023 otrzymają Państwo zniżki od 3 % do 5 % z ceny całkowitej (zniżka obowiązuje do 30.06.2023).

Zniżki dla grup » więcej

Przy rezerwacji złożonej przez jedną osobę:

 • grupa 8 – 11 osób: zniżka 90,- zł
 • grupa 12 – 15 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 16 – 20 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 21 – 25 osób: zniżka 360,- zł
 • grupa 26 – 30 osób: zniżka 540,- zł
 • ponad 30 osób: zniżki zostaną ustalone indywidualnie

Dotyczy rezerwacji opłaconych na podstawie jednej faktury i przy wystawieniu jednego vouchera.

Follow us on YouTube

Dlaczego warto z nami podróżować?

 • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
 • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
 • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
 • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
 • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google