Croatia as never seen before O firmie

Menu

Przydatne linki

Caska - Wyspa Pag

Podstawowe informacje

Malownicze letnisko Caska to spokojna osada o bogatej historii. Znajduje się w odległości 2 km od popularnego letniska Novalja, lezącego w zatoce o tej samej nazwie, na zachodnim wybrzeżu wyspy Pag.

Bogata historia letniska Caska

Na terenie osady znajduje się kilka zabytków z czasów antycznych oraz miasta Cissa. Na wzgórzu św. Jerzego znajduje się znalezisko ze szczątkami budynków, akropole, akwedukt oraz nowo odkryta antyczna nekropolia, które się zachowały po tragicznym trzęsieniu ziemi w IV w.n.e.

W pobliskim letnisku Novalja, które w czasach antycznych było przedmieściem i portem miasta Cissa, można zobaczyć antyczny podziemny wodociąg (Talijanova buža) długości ok. 1 km. Wykuty w skale wodociąg z kilkoma nadziemnymi otworami (tzw. wywietrznikami) został ponownie odkryty w XIX wieku. Jego część jest udostępniona turystom.

Wypoczynek nad morzem w letnisku Caska

Letnisko Caska oraz okoliczne ośrodki turystyczne są popularne szczególnie dzięki przepięknym plażom. Bezpośrednio w letnisku można odpoczywać na wyśmienitej plaży żwirowo – piaszczystej.

Najbardziej popularna jest rozległa plaża Zrće z drobnym żwirkiem i łagodnym zejściem do wody.

Na północ od letniska Caska (2 km) w osadzie Stara Novalja znajduje się piaszczysta plaża Planjka Trinčel, która również ma łagodne zejście do morza i jest idealne dla rodzin z dziećmi.

Znana jest również plaża Straško znajdująca się ok. 1 km na południe od letniska Novalja, na której znajduje się kemping o tej samej nazwie, otoczony lasem sosnowym.

Trzy wyżej wymienione plaże: Zrće, Trinčel i Straško zostały wyróżnione tzw. Błękitną Flagą.

Odwiedzający letnisko Povljana docenią zwłaszcza przepiękną plażę Dubrownik z całodobowymi kawiarniami, bistrami i restauracjami.

Aktywny wypoczynek w pobliskim letnisku Navalja

Pomimo tego, iż Pag bywa celem turystów, którzy wolą tańsze letniska, spokój i czyste morze oraz nie przepadają za intensywnym życiem nocnym, znaleźć tu można wszystko. Plaża Zrće jest bowiem popularnym centrum rozrywki z licznymi dyskotekami i klubami młodzieżowymi.

Letnisko Novalja oferuje wyśmienite warunki do uprawiania sportów. Również kemping Straško jest popularnym ośrodkiem sportowo – rekreacyjnym. Oznaczone trasy rowerowe docenią również amatorzy kolarstwa.

Połączenie z wyspą zapewnia prom z Prizny na stałym lądzie do Žigljenu na północnowschodnim wybrzeżu wyspy. Na południowym wschodzie wyspa jest również połączona mostem ze stałym lądem.

Polecamy wycieczki do przepięknych historycznych miast na stałym lądzie (Zadar, Biograd na Moru, Nin). Miłośnicy przyrody docenią bliskość Parków Narodowych Paklenica, Krka i archipelagu Kornati oraz chronionego regionu Velebit i Telašćica.

Zakwaterowanie

slevy LAST
MINUTE

Rezerwując pobyt w Chorwacji na sezon 2022 otrzymają Państwo zniżki od 3 % do 5 % z ceny całkowitej (zniżka obowiązuje do 31.05.2022).

Zniżki dla grup » więcej

Przy rezerwacji złożonej przez jedną osobę:

 • grupa 8 – 11 osób: zniżka 90,- zł
 • grupa 12 – 15 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 16 – 20 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 21 – 25 osób: zniżka 360,- zł
 • grupa 26 – 30 osób: zniżka 540,- zł
 • ponad 30 osób: zniżki zostaną ustalone indywidualnie

Dotyczy rezerwacji opłaconych na podstawie jednej faktury i przy wystawieniu jednego vouchera.

Follow us on YouTube

Dlaczego warto z nami podróżować?

 • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
 • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
 • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
 • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
 • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google