Croatia as never seen before O firmie

Menu

Przydatne linki

Primošten - Riwiera Šibenik

Podstawowe informacje

Jedno z najpiękniejszych letnisk nad Adriatykiem - popularny ośrodek turystyczny Primošten znajduje się niecałe 30 km na północny wschód od centrum Riwiery Šibenik, którym jest miasto Šibenik.

Letnisko Primošten znajduje się na dwóch półwyspach między zatokami Luka Primošten a Raduča. Stare centrum wsi znajduje się na jednym półwyspie, który był niegdyś wyspą połączoną mostem ze stałym lądem.

Stare miasteczko było otoczone murami obronnymi z miejską bramą, która dochowała się do dziś. Znajduje się w nim kościół parafialny św. Jerzego (Sveti Juraj) otoczony malowniczym cmentarzem.

Wypoczynek nad morzem w letnisku Primošten

Półwysep Raduča jest gęsto zalesiony i znajduje się tam zaplecze turystyczne. Oferuje również dwa przepiękne kąpieliska na plażach Velika Raduča i Mala Raduča.

Plaże te są odpowiednie również dla małych dzieci. Wybrzeże półwyspu jest między nimi skaliste, ale dobrze utrzymane, z wybudowanymi molami dla łatwiejszego zejścia do wody.

Zwolennikom naturyzmu polecamy plaże na pobliskiej wyspie Smokvica.

Aktywny wypoczynek w letnisku Primošten

Są tu liczne możliwość aktywnego wypoczynku. Letnisko Primošten ma dobre warunki do uprawiania sportów wodnych (jachting – marina Kremik i Marina Lučica, nurkowanie, windsurfing) oraz lądowych (siatkówka plażowa, tenis, tenis stołowy, siatkówka, kręgle, minigolf).

Wyśmienitym przysmakiem regionalnym jest tu homar po primošteńsku i czerwone wino Babić.

Propozycje wycieczek

Rzadkością na skalę światową jest występowanie obok siebie dwa parki narodowe Park Narodowy Krka i Park Narodowy Kornati. Przepiękną nieskażoną przyrodę oferuję archipelag Šibeniku z 249 wyspami, z których jedynie nieliczne są zamieszkane. Miłośnikom przyrody polecamy wycieczki do Parków Narodowych Krka i Kornati oraz słynne regiony ornitologiczne w Parku Przyrodoznawczym Vrańskie Jezioro.

Riwiera Šibenik, wyspa Murter, Kornati, Dugi otok i Park Narodowy Telašćica są znane ze swej atrakcyjnej oferty Big game fishing, okolica Šibeniku jest więc doskonałym miejscem na spróbowanie szczęścia przy łowieniu ryb.

Riwiera Šibenik oferuje mnóstwo ciekawych celów wycieczkowych. Proponujemy odwiedzić popularne malownicze letnisko Šibenik a w nim katedrę św. Jakuba – najważniejszy renesansowy zabytek w Chorwacji, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jeśli ciekawią Państwa starodawne miasta, ich architektura i atmosfera, polecamy również odwiedzić letniska Split i Trogir.

Chorwacja

slevy FIRST
MINUTE

Rezerwując pobyt w Chorwacji na sezon 2022 otrzymają Państwo zniżki od 3 % do 5 % z ceny całkowitej (zniżka obowiązuje do 31.12.2021).

Zniżki dla grup » więcej

Przy rezerwacji złożonej przez jedną osobę:

 • grupa 8 – 11 osób: zniżka 90,- zł
 • grupa 12 – 15 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 16 – 20 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 21 – 25 osób: zniżka 360,- zł
 • grupa 26 – 30 osób: zniżka 540,- zł
 • ponad 30 osób: zniżki zostaną ustalone indywidualnie

Dotyczy rezerwacji opłaconych na podstawie jednej faktury i przy wystawieniu jednego vouchera.

Follow us on YouTube

Dlaczego warto z nami podróżować?

 • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
 • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
 • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
 • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
 • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google