Croatia as never seen before O firmie

Menu

Przydatne linki

Riwiera Poreč - Istria

Podstawowe informacje

Rejon Riwiery Poreč na wybrzeżu Półwyspu Istryjskiego to największy i najliczniej odwiedzany ośrodek turystyczny na całym pomożu Adriatyku.

Hotelowe kompleksy Riwiery Poreč

Kompleksy hotelowe znajdują się na północ oraz na południe od starego miasta, na wybrzeżu o bardzo zróżnicowanej linii brzegowej. Obejmują np. ośrodki Lanterna, Solaris, Pical, Plava i Zelena laguna, itd.

Piękne lasy sosnowe otaczają letniska i często sięgają aż do morza, kursuje między nimi kolejka wycieczkowa.

Historia regionu

Letnisko Poreč było znaną rzymską osadą (Colonia Iulia Parentium). W starym centrum zachowała się rzymska struktura miejska z 2 klasycznymi osadami - cardem i decumanem oraz pozostałości forum ze świątyni Neptuna i Marsa z II wieku.

Prymat wiedzie jednak kompleks bazyliki Eufrazego (Basilica Eufrasiana) z VI wieku – zabytek sztuki bizantyjskiej jedyny na wschodzie Adriatyku. Od 1997 roku budowla ta znajduje się na liście zabytków światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Wypoczynek nad morzem na Riwierze Poreč

Riwiera Poreč oferuje naturalne plaże kamieniste, które często bywają sztucznie rozszerzane, uzupełnione żwirkiem, molami betonowymi lub tarasami.

Niektóre z plaż na Riwierze Poreč są oznaczone błękitną flagą, jest wśród nich plaża kempingu dla naturystów Ulika, plaże kempingu Zelena Laguna i Bijela uvala, miejska plaża (Gradsko kupalište), plaża Borik, Oliva i Brulo oraz plaże niektórych kompleksów hotelowych.

Aktywny wypoczynek na Riwierze Poreč

Riwiera Poreč to jeden wielki ośrodek stoprowy z szeroką ofertą atrakcji sportowych, która jest wciąż wzbogacana o nowe atrakcje. Rejon oferuje idealne warunki do uprawiania sportów wodnych (windsurfing, jachting, nurkowanie, narty wodne).

Miejscowa organizacja speleologiczna oferują wycieczki do niektórych z okolicznych jaskiń krapnikowych Baredine (z przewodnikiem). W podziemnych wodach jaskini zyje żadki endemit Odmieniec jaskiniowy (Proteus anguinus, chor. čovječa ribica).

Zakwaterowanie

slevy FIRST
MINUTE

Rezerwując pobyt w Chorwacji na sezon 2023 otrzymają Państwo zniżki od 3 % do 5 % z ceny całkowitej (zniżka obowiązuje do 31.12.2022).

Zniżki dla grup » więcej

Przy rezerwacji złożonej przez jedną osobę:

 • grupa 8 – 11 osób: zniżka 90,- zł
 • grupa 12 – 15 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 16 – 20 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 21 – 25 osób: zniżka 360,- zł
 • grupa 26 – 30 osób: zniżka 540,- zł
 • ponad 30 osób: zniżki zostaną ustalone indywidualnie

Dotyczy rezerwacji opłaconych na podstawie jednej faktury i przy wystawieniu jednego vouchera.

Follow us on YouTube

Dlaczego warto z nami podróżować?

 • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
 • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
 • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
 • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
 • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google