Croatia as never seen before O firmie
 • pl

Menu

Przydatne linki

Riwiera Dubrovnik - Południowa Dalmacja

Podstawowe informacje

Riwiera Dubrownik leży na wybrzeżu Południowej Dalmacji i obejmuje wybrzeże w okolicy unikatowego historycznego miasta Dubrownik. Miasto znajduje się na szerokości geograficznej odpowiadającej położeniu Rzymu czy Barcelony. Słynny angielski pisarz G.B. Shaw nazwał Dubrownik rajem na ziemi.

Historyczne miasto Dubrownik

Historia regionu sięga daleko w przeszłość (dawny ośrodek Epidaurum na terytorium dzisiejszego Cavtatu), ale zasadniczy wpływ na jego rozwój a w efekcie na dzisiejszy wygląd miało kilkusetletni okres dominacji Republiki Dubrownickiej w rejonie Adriatyku.

Pomyślny okres został przerwany w kwietniu 1667 roku zaledwie kilkusekundowym trzęsieniem ziemi o niespotykanej sile. Również w efekcie pożaru prawie całe miasto zostało zniszczone o gospodarka kraju podupadła.

Od 1997 roku historyczne centrum Dubrownika znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzenie wszystkich licznych zabytków Dubrownika pochłonie dużo czasu. Dubrownik umożliwia spędzenie przyjemnego wypoczynku w okolicy pełnej zabytków.

Różnorodny relaks na Riwierze Dubrownik

Historyczne miasto Dubrownik otaczają miejskie mury obronne, które przez stulecia chroniły miasto przed atakami z lądu i morza. Po przekroczeniu bram twierdzy zaskoczą Państwa przepiękne budynki starodawnego miasta, liczne kościoły i pałace oraz słynna promenada Stradun.

Plaża pod murami twierdzy jest uważana za jedną z najpiękniejszych w Europie. Plaża jest żwirowa, ale odważniejsi i bardziej zaawansowani pływacy znajdą przepiękne miejsca do kąpania również na okolicznych występach skalnych.

W bliższej okolicy Dubrownika znajdują się przeważnie plaże skaliste. Na bliskiej wyspie Lokrum można wykąpać się w jeziorku leżącym w jej centrum i popływać w małej jaskini.

Na wyspie Lopud znajduje się długa plaża piaszczysta Šunj, do której można się dostać pieszo przechodząc koło pomnika czeskiego poety Viktora Dyka, który w 1931 roku na skutek ataku serca utopił się w zatoce Šunj.

Turystyczne letniska na Riwierze Dubrownik

Na okolicznym wybrzeżu znajdują się liczne ciekawe i spokojne letniska, odpowiednie dla turystów preferujących spokojny wypoczynek (Zaton Mali, Zaton Veliki, Blace, Trestno, Molunat).

Bliskość wyspy Korčula oraz Parku Narodowego na wyspie Mljet sprawia, że Riwiera Dubrownik jest jedną z najatrakcyjniejszych miejsc w Chorwacji.

Zakwaterowanie

slevy FIRST
MINUTE

Rezerwując pobyt w Chorwacji na sezon 2024 otrzymają Państwo zniżki od 3 % do 5 % z ceny całkowitej (zniżka obowiązuje do 31.03.2024).

Zniżki dla grup » więcej

Przy rezerwacji złożonej przez jedną osobę:

 • grupa 8 – 11 osób: zniżka 90,- zł
 • grupa 12 – 15 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 16 – 20 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 21 – 25 osób: zniżka 360,- zł
 • grupa 26 – 30 osób: zniżka 540,- zł
 • ponad 30 osób: zniżki zostaną ustalone indywidualnie

Dotyczy rezerwacji opłaconych na podstawie jednej faktury i przy wystawieniu jednego vouchera.

Follow us on YouTube

Dlaczego warto z nami podróżować?

 • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
 • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
 • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
 • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
 • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google