Croatia as never seen before O firmie

Menu

Przydatne linki

Vrsar - Riwiera Poreč

Podstawowe informacje

Letnisko Vrsar znajduje się na Riwierze Poreč, na wybrzeżu Półwyspu Istryjskiego. Jest to małe miasteczko rybackie, które jednak jest gotowe zakwaterować dużą ilość turystów, dzięki czemu jest jednym z największych ośrodków turystycznych na chorwackim wybrzeżu.

Historia okolicy letniska Vrsar

Letnisko Poreč, które jest centrum regionu, było znaną rzymską osadą (Colonia Iulia Parentium). W starym centrum zachowała się rzymska struktura miejska z 2 klasycznymi osadami - cardem i decumanem oraz pozostałości forum ze świątyni Neptuna i Marsa z II wieku.

Prymat wiedzie jednak kompleks bazyliki Eufrazego (Basilica Eufrasiana) z VI wieku – zabytek sztuki bizantyjskiej jedyny na wschodzie Adriatyku. Od 1997 roku budowla ta znajduje się na liście zabytków światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Starodawne miasteczko Vrsar słynie z licznych kościołów (Sveti Antun, Sveta Marija od mora, Sveta Foška).

Region słynie z wysokiej jakości kamienia. Na wyspach wokół letniska Vrsar już od czasów Rzymian wydobywa się kamień, dziś jednak kamieniołomy są już nieczynne.

Przy kempingu Valkanela znajduje się rozległy park z gigantycznymi rzeźbami autorstwa jednego z najsłynniejszych współczesnych chorwackich rzeźbiarzy Dušana Džamonji, który do śmierci (2009) tam żył i tworzył.

Wypoczynek w letnisku Vrsar

W pobliżu letniska Vrsar znajdują się liczne wysepki, z których najciekawszą jest Koversada. Tą samą nazwę również trzeci w Europie pod względem wielkości ośrodek naturystyczny na skraju letniska Vrsar.

Linia brzegowa w okolicy letniska Vrsar jest zróżnicowana. Znajduą się tam piękne plaże (żwirowe z betonowymi molami), niektóre z nich zostały wyróznione Błękitną Flagą (Valkanela, Porto Sole, Vala, plaża kompleksu Belvedere oraz Koversada)

Aktywny wypoczynek w letnisku Vrsar

Riwiera Poreč to jeden wielki ośrodek stoprowy z szeroką ofertą atrakcji sportowych, która jest wciąż wzbogacana o nowe atrakcje. Rejon oferuje idealne warunki do uprawiania sportów wodnych (windsurfing, jachting, nurkowanie, narty wodne).

Miejscowa organizacja speleologiczna oferują wycieczki do niektórych z okolicznych jaskiń krapnikowych Baredine (z przewodnikiem). W podziemnych wodach jaskini żyje rzadki endemit  Odmieniec jaskiniowy (Proteus anguinus, chor. čovječa ribica).

Zakwaterowanie

slevy LAST
MINUTE

Rezerwując pobyt w Chorwacji na sezon 2022 otrzymają Państwo zniżki od 3 % do 5 % z ceny całkowitej (zniżka obowiązuje do 31.08.2022).

Zniżki dla grup » więcej

Przy rezerwacji złożonej przez jedną osobę:

 • grupa 8 – 11 osób: zniżka 90,- zł
 • grupa 12 – 15 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 16 – 20 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 21 – 25 osób: zniżka 360,- zł
 • grupa 26 – 30 osób: zniżka 540,- zł
 • ponad 30 osób: zniżki zostaną ustalone indywidualnie

Dotyczy rezerwacji opłaconych na podstawie jednej faktury i przy wystawieniu jednego vouchera.

Follow us on YouTube

Dlaczego warto z nami podróżować?

 • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
 • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
 • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
 • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
 • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google