Croatia as never seen before O firmie

Menu

Przydatne linki

Omiš - Riwiera Omiš

Podstawowe informacje

Popularne letnisko Omiš jest centrum Riwiery Omiš leżącej w centrum Dalmacji pomiędzy ośrodkami turystycznymi Split (25 km) a Makarska (32 km). Miasto znajduje się przy ujściu rzeki Cetiny.

Bogata historia letniska Omiš

Dawna osada rzymska Oneum dała fundament miasteczku – fortyfikacji, tzw. piratów z Omiša, którzy byli postrachem łodzi kupieckich przez długie stulecia. Dzięki wyśmienitej fortyfikacji miasto w późniejszych czasach obroniło się przed atakami Turków.

Najstarszym chorwackim zabytkiem na terenie Omiša jest budynek wczesno gotyckiego kościoła św. Petra (Petrova crkva) w rejonie Priko na prawym brzegu rzeki Cetiny, który niesie znamiona biantyjskie i powstał ok. roku 1000 n.e.

Na skałach nad miastem wznoszą się ruiny twierdzy pirackiej Mirabela z XII w. oraz twierdzy weneckiej Starigrad (Fortica). Z rozległych fortyfikacji miejskich do dziś zachowała się jedynie południowa brama miejska z częścią murów obronnych oraz południowo zachodnia wierza"Na Fošalu". Ze Starigradu pochodzą najprawdopodobniej również ruiny muru na dnie morskim, który zabraniał wpłyniąciu do portu większych łodzi.

Bogactwo historyczne miasta dopełnia barokowy kościół parafialny św. Michała (Sveti Mihovil) z XVII w. oraz „Dom szczęśliwego człowieka“ (Kuća sretnog čovjeka)  nazwany według napisu nad prosem: „Dziękuję Ci Boże, że żyłem na tym świecie“

Wypoczynek nad morzem w letnisku Omiš

W letnisku Omiš znajduje się rozległa plaża z delikatnym piaskiem, którą tworzą nanosy z rzeki Cetiny. Plaż ma łagodne zejście do wody i była wyróżniona błękitną flagą. Panują tam idealne warunki do kąpieli również z małymi dziećmi, ze względu na to letnisko Omiš stało się popularnym miejscem na wczasy rodzinne.

Piękne plaże żwirowe ciągną się w dwie strony za letniskiem.

Aktywny wypoczynek w letnisku Omiš

Letnisko Omiš jest znanym ośrodkiem sportowym. Panują tu wyśmienite warunki do uprawiania różnych sportów wodnych i lądowych oraz wspinaczki i paraglidingu.

Popularny jest również rafting i spływy na rzece Cetinie, adrenalinowy canyoning (spływ korytem rzeki) i tzw. sea kayaking.

Atrakcyjna Riwiera Omiš

Riwiera Omiš to nie tylko przepiękna okolica, ale również tysiącletnia historia i bogate dziedzictwo kulturowe. Bliskość historycznych miast (Šibenik, Split, Trogir) i przepięknych wysp (Brač, Hvar...) sprawia, że jest to bardzo popularna turystyczna destynacja. Do najpopularniejszych letnisk należą również Omiš, Pisak, Duće i Lokva Rogoznica.

Zakwaterowanie

slevy FIRST
MINUTE

Rezerwując pobyt w Chorwacji na sezon 2024 otrzymają Państwo zniżki od 3 % do 5 % z ceny całkowitej (zniżka obowiązuje do 30.04.2024).

Zniżki dla grup » więcej

Przy rezerwacji złożonej przez jedną osobę:

 • grupa 8 – 11 osób: zniżka 90,- zł
 • grupa 12 – 15 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 16 – 20 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 21 – 25 osób: zniżka 360,- zł
 • grupa 26 – 30 osób: zniżka 540,- zł
 • ponad 30 osób: zniżki zostaną ustalone indywidualnie

Dotyczy rezerwacji opłaconych na podstawie jednej faktury i przy wystawieniu jednego vouchera.

Follow us on YouTube

Dlaczego warto z nami podróżować?

 • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
 • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
 • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
 • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
 • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google