Croatia as never seen before O firmie

Menu

Przydatne linki

Nin - Riwiera Zadar

Podstawowe informacje

Stare letnisko Nin leży ok. 16 km na północ od centrum Riwiery Zadar, którym jest historyczne miasto Zadar.

Bogata historia letniska Nin

Nin mieści się na terenie dawnego ośrodka ilirskiego, które w późniejszych czasach było rzymską osadą. Za letniskiem na terenie dawnego forum znajdują się ruiny świątyni Diany i amfiteatru.

Miasteczko Nin znajduje się na wysepce w lagunie połączonej ze stałym lądem dwoma mostami. Czasy jego świetności przypadają na IX i X w, kiedy to było rezydencją biskupów i królów. Ninskie biskupstwo obejmowało teren całej ówczesnej Chorwacji.

Stare miasto Nin zostało zniszczone w XVII w. w wyniku walk Wenecjanów z Turkami. Pomimo odnów, nie uzyskało już jednak pierwotnego charakteru.

Do najsłynniejszych zabytków Ninu należy kościół św. Krzyża (Sveti Križ) z XI w.nazywany najmniejszą katedrą Europy, Pałac biskupi i kościół św. Anzelma (Sveti Ansel či Anzelm) na miejscu romańsko-gotyckiej katedry.

Innym cennym zabytkiem cerkiewnym jest kościół św. Ambrożego (Sveti Ambroz) z X – XI w. Z rozbudowanych fortyfikacji przetrwały zaledwie fragmenty wschodniej części i tzw. górna brama (Gornja vrata).

Wypoczynek nad morzem w miasteczku Nin

Letnisko Nin i jego okolica oferują plaże piaszczyste z bardzo łagodnym zejściem do morza. W kilku miejscach w rejonie (Ninska laguna) występuje lecznicze błoto peloid, które działa zapobiegawczo i leczniczo w leczeniu chorób układu ruchowego, nerwowego, działa również antystresowo i relaksacyjnie.

Plaże piaszczyste można znaleźć w sąsiednich letniskach Privlaka a Zaton (wyróżniona błękitną flagą).

Aktywny wypoczynek w letnisku Zaton

Zwolennikom aktywnego wypoczynku polecamy pobliskie letnisko Zaton słynące z szerokiej oferty atrakcji sportowych. Panują tam wyśmienite warunki do aktywnego rodzinnego wypoczynku (zabawy i atrakcje sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Polecamy również niedalekie letnisko Zadar.

Miłośnikom gastronomii letnisko Nin oferuje niepowtarzalne wrażenia. Latem w letnisku Nin odbywa się festyn šokolijada, obejmujący konkurs na najsmaczniejszy šokol (potrawa z wieprzowego mięsa) przyrządzaną według starego przepisu mieszkańców.

Propozycje wycieczek

W okolicy Riwiery Zadar znajduje się Parku Norodowe Paklenica, Krka, archipelag Kornati oraz chronione tereny Velebit i Telašćica. Archipelag przed Riwierą Zadar tworzą liczne wyspy (Dugi otok, Pašman, Ugljan, Vir, Ist, Premuda) idealne na wycieczki.

Miłośnikom historii polecamy wycieczki do letniska Biograd na Moru, które było niegdyś siedzibą chorwackich królów. Dziś jest to ośrodek turystyczny (szczególnie żeglarskim) z jedyną przystanią z podmorskim oświetleniem na chorwackim wybrzeżu.

Zakwaterowanie

slevy LAST
MINUTE

Rezerwując pobyt w Chorwacji na sezon 2022 otrzymają Państwo zniżki od 3 % do 5 % z ceny całkowitej (zniżka obowiązuje do 31.08.2022).

Zniżki dla grup » więcej

Przy rezerwacji złożonej przez jedną osobę:

 • grupa 8 – 11 osób: zniżka 90,- zł
 • grupa 12 – 15 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 16 – 20 osób: zniżka 180,- zł
 • grupa 21 – 25 osób: zniżka 360,- zł
 • grupa 26 – 30 osób: zniżka 540,- zł
 • ponad 30 osób: zniżki zostaną ustalone indywidualnie

Dotyczy rezerwacji opłaconych na podstawie jednej faktury i przy wystawieniu jednego vouchera.

Follow us on YouTube

Dlaczego warto z nami podróżować?

 • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
 • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
 • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
 • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
 • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google