Croatia as never seen before O firmie »

Chorwacja

+
+
+
+
+
Typ zakwaterowania
+
Wymagania
+
Region / Riwiera
+
Nazwa letniska
+
slevy

FIRST
MINUTE

Rezerwując pobyt w Chorwacji na sezon 2016 otrzymają Państwo zniżki od 3 % do 5 % z ceny całkowitej (zniżka obowiązuje do 3.7.2016).

Zniżki dla grup » więcej

Follow us on YouTube

Kontakty

  • +48 222 195 293
  • +420 542 215 207

Dlaczego warto z nami podróżować?

  • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
  • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
  • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
  • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
  • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google

Newsletter

Wyspa Vir - Północna Dalmacja

Podstawowe informacje

Wyspa Vir jest częścią Archipelagu Zadarskiego i znajduje się w jego wewnętrznym paśmie przy południowozachodnim wybrzeżu wyspy Pag w pobliżu stałego lądu, od którego (od półwyspu Privlaka) oddziela ją kanał o głębokości 3 m i szerokości 300 m, przez który prowadzi most.

Popularne miejsce wycieczek

Przede wszystkim dzięki obecności mostu, wyspa Vir jest często odwiedzana przez mieszkańców Zadaru, dla których jest to świetne miejsce na weekendowy wypad. Plaże na wyspie są przeważnie żwirowe.

Głównym ośrodkiem wyspy jest miejscowość o tej samej nazwie, znajdująca się w szerokiej piasecznej zatoce Sapavac. W zatoce tej znajduje się więcej osad, np. Miljkovica i Radovanjica. W pobliżu wybrzeża znajdują się ruiny dawnej twierdzy weneckiej z XVII wieku.

Piękny widok rozpościera się z najwyższego punktu wyspy, którym jest Bandire (112 m n.p.m.).

Propozycje wycieczek

W okolicy Riwiery Zadar na wybrzeżu w okolicy wyspy Vir znajduje się Park Narodowy Paklenica, Krka oraz archipelag Kornati i ściśle chronione Velebit i Telašćica. Na archipelag przed wybrzeżem tworzą liczne wysepki (Dugi otok, Pašman, Ugljan, Ist, Permuda).

Na Riwierza Zadar znajdują się liczne zabytki. Przepiękne letnisko Biograd na Moru było w przeszłości siedzibą chorwackich króli. Dziś jest turystycznym, a zwłaszcza żeglarskim ośrodkiem, z jedyną na chorwackim wybrzeżu mariną z podmorskim oświetleniem.

Nasze fotografie na Panoramio

Panoramio
last-minute

GEO SAISON

Croatia InfoChannel